ÖVRIGT / Diverse / Gryta 13978414
nr 1397 8414
Timo Sarpaneva
(1926-2006), Finland
Gryta, Saknar trähandtag, diameter: 20 cm
Kondition: slitage, skador
Timo Sarpaneva, född 1926, död 2006, finländsk designer.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 17 maj 2021
kl 18:12:11
150 kr
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
Timo Sarpaneva
Läs mer om Timo Sarpaneva